Vážení zákazníci, e-shop byl postupně přesunut na náš web Nositko.cz, kde naleznete kompletní sortiment. Produkty již nejsou aktualizovány. Děkujeme.

Srovnání ergonomických nosítek

Chtěli bychom Vám co nejvíce usnadnit výběr Vašeho ergonomického nostíka. Proto jsme se snažili, aby popis jednotlivých nosítek měl stejnou osnovu. Tím bude pro Vás srovnání jednodušší a přehlednější.

Při výběru nosítka mějte na paměti pro jak staré dítě chcete nosítko pořídit. Některá nosítka jsou od narození - mají integrovanou novorozeneckou vložku nebo lze novorozenecká vložka dokoupit. Ostatní nosítka jsou výrobcem určena od určitého věku či váhy. Nalezente i nosítka, která jsou určena spíše pro větší batolata, která již odrostou klasickým nosítkům typu Manduca, Ergo, Beco aj. Rozmyslete, zda nosítko budete používat jen na jedno dítě, či případně dalšího plánovaného potomka. Pokud se rozhodnete pořídit nosítko např. ve 4 měsících věku dítěte, je možné, že dalšího potomka budete chtít následně nosit od narození (aby byla novorozenecká vložka integrovaná nebo ji bylo možné dokoupit).

U výběru myslete i na tělesné proporce nosičů - ten kdo bude nosit. Velmi hubené a drobné maminky mohou mít problém s dotažením bederního pásu v pase, obvykle pak nosí spíše na bocích. Také mohou mít problém s dotažením ramenních popruhů, tím by miminko nebylo dostatečně dotaženo. Vyberte si proto nosítko, u kterého budete moci překřížit ramenní popruhy za zády. Bude to pohodlnější a miminko bude možné řádně dotáhnout. Při větších konfekčních velikostech může být bederní pás krátký a nešel by zapnout - u popisu výrobků najdete údaj o délce bederního pásu. Tatínci nad 190 cm mohou mít problém s polstrováním ramnních popruhů - potřebují je mít na ramenou, pro ně jsou vhodné např. Manduca, Ergobaby  Ostatní nosítka budou muset mít spíše výše v pase, aby seděly ramenní popruhy.

Uvádíme několik hlavních vlastností k nabízeným nosítkům. Další podrobné informace naleznete v popisu jednotlivých nosítek.

 

ERGO Baby

BCANPLAID-2
Firma ErgoBaby je průkopníkem v ergonomických nosítkách a zdravém nošení dětí ve správné M poloze. Možnost nošení na zádech, na břiše a na boku. Nosítka jsou navržená v USA, vyráběná v Číně a Indii (dle typu nosítka). Ergo je dostupné ve několka střihových typech: klasické Ergo (kolekce Original, Organic), Adapt, Performance a 360 Four Position, OMNI 360.

Ergobaby Original a Organic - v klasickém střihu

Ergonomické nosítko ErgoBaby v klasickém střihu. Vhodné od 4-5 měsíců, s nosností do 20kg. Po zakoupení novorozenecké vložky lze nosit již od narození. Nosítko má měkky bederní pás, který si pohodlně dotáhnou i štíhlé maminky. Naopak pro robustnější tatínky bude krátký a je potřeba dokoupit ještě extendor (na prodloužení). Ramenní popruhy jsou bohatě polstrované, ale nelze je překřížit za zády, což některé maminky upřednostňují. Nosítko není vhodné pro maminky velmi štíhlé a malého vzrůstu, protože ramenní popruhy nelze za zády překřížit a byly by moc dlouhé, miminko by nebylo možné řádně dotáhnout. Pro střední a vyšší dámské postavy (kolem 165cm) a i pro tatínky je nosítko vhodné bez problémů. Výhodou je také našitá kapsa na vnější části nosítka, ve které můžete přenášet drobnosti. Materiál: Original kolekce-100% bavlna. Organic-100% BIObavlna. Navrženo v USA, vyrobeno v Indii.

Ergobaby ADAPT

331-59-nositko-adapt-grey
Přizpůsobivé. Rostoucí. Od novorozence až k batoleti.
Ergonomické, komfortní a rostoucí je nové nosítko Ergobaby Adapt.
Nové nosítko Adapt nabízí vyhlášený komfort a ergonomii ve snadno použitelném 3pozičním nosiči, který se přizpůsobuje vašemu rostoucímu dítěti od novorozence až k batoleti (3,2-20Kg) bez nutnosti použití novorozenecké vložky „Heart2Heart™ - infant insert“. Nosítko je krásně provedeno a domyšlono. Můžete upravovat šířku sedáku a zároveň regulovat výšku zádové opěrky. Můžete tak nosit bez obav i novorozence, ale i 3-leté děti. Nosítko má dvojí polstrování bederního pásu - vpředu a vzadu, takže je velice pohodlné. Nosítko má odepínací ramenní popruhy, takže lze popruhy za zády kžížit. Nosítko tak sedí i opravdu drobným a štíhlým maminkám. Materiál: 100% prémiová bavlna nebo vzdušná Cool Air varianta ze síťoviny.

Ergobaby 360 Four Position

332-23-nositko360-moonstone
Dětské nosítko Ergobaby 360 Four Position vám nyní nabízí 4 pohodlné, bezpečné a ergonomické způsoby, jak nosit dítě: obličejem k vám, obličejem od vás, na boku a na zádech. Nosítko je vhodné od 5,5kg do 15 kg. Za použití novorozenecké vložky Ergo, kterou lze dokoupit, můžete nosit již od narození od 3,2 kg. Rozdíl mezi ostatními nosítky a nosítkem 360 je poloha nošení dítěte s obličejem směřujícím vpřed, kdy vy a vaše dítě společně objevujete svět v maximálním pohodlí. S unikátní, strukturovanou sedací částí bude vaše dítě vždy v ergonomické abdukční flexní pozici sedu, přičemž záda dítěte jsou v optimální tzv. „C“ poloze. Materiál: 100% prémiová bavlna nebo vzdušná Cool Air varianta ze síťoviny.

 

Ergobaby OMNI 360 


BCS360GRN-1Nové ergonomické nosítko Omni 360 „vše v jednom“ nabízí vyhlášený komfort a ergonomii ve snadno použitelném 4pozičním nosiči, který se přizpůsobuje vašemu rostoucímu dítěti od novorozence až k batoleti (3,2kg) až k batoleti bez nutnosti použití novorozenecké vložky„Heart2Heart™ - infant insert“. Bavlněné vairanty jsou do 15kg, Cool Air varianta do 20 kg. Extra polstrované ramenní popruhy s možností křížení a široký bederní pás s bederní opěrkou nabízí novou úroveň pohodlí pro rodiče, kteří se i při dlouhodobém nošení cítí komfortně. Nezatěžuje páteř dítěte ani rodiče. Je lehké a skladné. Materiál: 100% prémiová bavlna nebo vzdušná Cool Air varianta ze síťoviny.

Ergobaby Cool Air - Adapt, 360 a 360 OMNI


Speciálně navržená nosítka pro sport, aktivity a teplé letní dny. Tato nosítka jsou vyrobena za síťoviny a v určitých místech jsou tím prakticky průhledná. Materiál je 100% polyester, v některých částech nostíka je pevný, v jiných jsou přes sebe vrstvneny různé druhy síťovin (znáte např. ze zad sportovních batohů). Nosítko je tím velice pohodlné a krásně prodyšné. Detaily mezi přechody pevné látky a síťoviny jsou velice dobře zpracovány. Za pozornost stojí i detail pro posouvání přezky mezi popruhy u nosítka 360. Nosítko 360 Cool Air má navíc oproti bavlěnýcm 360 Ergobaby rozdělený bederní pás s podporou bederní páteře (stejné jako třeba u Adaptu, Omni 360).

 

MANDUCA

4626108784_525x294
Manduca XT

Ergonomické nosítko Manduca XT je určeno pro nošení dětí od 3,5kg až do 20kg. Manduca XT roste s dítětem, má plynule rozšířitelný sed a není tak nutná novorozenecká vložka a jiné doplňky. Prodlužující zádová opěrka umožňuje nosit i děti velkého vzrůstu. Vyrobeno ze 100% bioabavlny.

Nosítko Manduca XT je navrženo v Německu, vyrobeno v ČR a respektuje veškeré fyziologické potřeby při nošení dětí a ergonomii. Střihové řešení nosítka Manduca XT umožňuje ortopedicky správné postavení končetin v  M pozici. Při nošení novorozenců je respektován požadavek na C polohu dítěte a dostatečnou fixaci hlavičky. Hlavičku většího spícího dítěte fixuje kapuce, která je schována v přední části nosítka.

Nosítko Manduca XT novou revoluční Manducu, která roste s dítětem. Lze v něm nosit od novorozence až po velké dětí - šířku i délku zádové opěrky lze přizpůsobit a upravit dle velikosti dítěte. Součástí je ZipIn pro tvarování zádové opěrky, zádový panel je nastavitelný do 3 různýchh výšek. Umožňuje nošení na břiše, na zádech a na boku. Na nosítku je mnoho způsobů dotahování, takže se perfektně přizpůsobí každé postavě. Jednoduše si tak nosítko přizpůsobí maminka i tatínek. Ramenní popruhy lze za zády překřížit, což vyhovuje obvykle maminkám (mají úzká ramena). Bederní pás se zapíná na bezpečnostní tříbodovou sponu, u ramnních popruhů jsou klasické spony v kombinaci s bezpečnostní gumičkou.

 
Manduca New Style, Pure Cotton, Black Line a limitované edice


Ergonomické nosítko Manduca
je určeno pro nošení dětí od 3,5kg až do 20kg. Novorozenecká vložka pro nošení od narození je součásti nosítka. Prodlužující zádová opěrka umožňuje nosit i děti velkého vzrůstu.

Nosítko Manduca je navrženo v Německu a respektuje veškeré fyziologické potřeby při nošení dětí a ergonomii. Střihové řešení nosítka Manduca  umožňuje ortopedicky správné postavení končetin v  M pozici. Při nošení novorozenců je respektován požadavek na C polohu dítěte a dostatečnou fixaci hlavičky. Hlavičku většího spícího dítěte fixuje kapuce, která je schována v přední části nosítka.

Nosítko Manduca je velice oblíbené pro svou univerzálnost. Lze v něm nosit od novorozence(integrovaná novorozenecká vložka) až po velké dětí (možnost prodloužit zádovou opěrku). Umožňuje nošení na břiše, na zádech a na boku. Na nosítku je mnoho způsobů dotahování, takže se perfektně přizpůsobí každé postavě. Jednoduše si tak nosítko přizpůsobí maminka i tatínek. Ramenní popruhy lze za zády překřížit, což vyhovuje obvykle maminkám (mají úzká ramena). Hubené maminka s konfekční velikostí 34, 36 nedotahnou bederní pás přímo v pase - obvykle maminky nosí spíše na bocích. Bederní pás se zapíná na bezpečnostní tříbodovou sponu, u ramnních popruhů jsou klasické spony v kombinaci s bezpečnostní gumičkou.

Základní střih nosítek Manduca z řady Pure Cotton, Black Line, New Style a Limitované edice je stejný. Nosítko Manduca XT má pak zcela jiný inovovaný střih.

Nosítka ze základní edice New Style jsou vyrobená z materiálu CANVAS (složení 55% konopí/45% biobavlna), který tvoří vnější materiál nosítka. Na vnitřní části, která se dotýká dítěte je 100% biobavlna. Základní řada New Style je vyráběná v Číně.

Nosítka z edice Black Line, Pure Cotton jsou vyrobená z materiálu 100% biobavlna, který tvoří vnější materiál nosítka. Na vnitřní části, která se dotýká dítěte je také 100% biobavlna. Black Line a Pure Cotton edice je vyráběná v České republice.

Nosítka z limitovaných edic jsou vyrobená z materiálu 100% biobavlna, který tvoří vnější materiál nosítka. Na vnitřní části, která se dotýká dítěte je také 100% biobavlna. Limitované edice jsou vyrobené v České republice, nosítka se vyrobí vždy v omezeném počtu kusů.

 

Manduca DUO

manduca-Duo-Product-picture4_redNosítko Manduca DUO je vhodné pro děti od narození (3,5kg) do váhy 15 kg, toto nové šátkové nosítko kombinuje výhody šátku a nosítka. V nosítku Manduca DUO lze nosit pouze na břiše. Nosítko je lehké a pohodlné - díky měkkým polstrovanným popruhům snadno rozkládá váhu. Velice vhodné pro maminky po císařském řezu a pro nošení novorozenců, kdy doporučujeme použití bez bederního pásu (lze odepnout). Pro nošení větších dětí doporučujeme přidat bederní pás.

 

TULA

 

Tula Standard

tbca8lga20-4_z4Ergonomické nosítko Tula STANDARD určeno pro děti od 7 kg (cca od 4 měsíců) do váhy 20 kg. Novorozené děti a kojence do 4 měsíců lze nosit pomocí novorozenecké vložky Tula, ta není součástí nosítka a musí se dokoupit zvlášť. Větší batolata a předškoláky lze nosit ve verzi nosítka Toddler (od 11 do 22kg).

V nosítku je možné nosit na břiše a na zádech. Stejně jako u ostatních ergonomických nosítek je manipulace s Tulou velice jednoduchá. Tula sází na co největší jednoduchost. Zapínací je pouze bederní přezka a mezi 2 ramenními popruhy, žádné další nejsou (na ramnních popruzích - proto nelze nosit na boku a překřížit ramenní popruhy za zády), všechny ostatní přezky jsou jen stahovací. Prostě jen nasadíte a jdete :-)

Všehna nosítka Tula se vyznačují velikou romanitostí vzorů. Nalznete zde decentní vzory, ale i krásně napadité barevné vzory, takže si vybere opravdu každy. Vzory se dělají v různých sériích, takže někdy se už vzor ani podruhé neobjeví.

Tula Free to Grow

Hide_and_Seek_Free-to-Grow_Baby_Carrier2_1024x1024
Nosítko Tula Free to Grow je novinkou od této značky. Jedná se o rostoucí nosítko, které je vhodné od 3,2 kg do 20 kg. Nosítko lze přizpůsobit potřebám dítěte, jak roste. Lze v něm nosit již novorozenná miminka bez nutnosti používání novorozenecké vložky.  Šířka sedáku se upravuje pomocí patentek na vnitřní straně. Výšku zádové opěrky upravujete stahovacími popruhy. Nosítko nemá odepínatelné ramenní popruhy, nelze tedy křížit za zády. Nosítko má kapucku úplně odepínací, takže u malých miminek můžete úplně odpenout, nebo využít jen jako stínítko, u starších pak využijete při spinkání při nošení na zádech. Nosítko je velicé jemné a vzdušné.

Tula Explore

Bloom_Tula_Baby_Carrier_1024x1024@2xNosítko Tula Explore je novinkou od této značky. Jedná se o rostoucí nosítko, které je vhodné od 3,2 kg do 20 kg. Navíc nyní umožňuje i polohu směrem dopředu - jedná se tedy o 3 poziční nosič, můžete tak nosit miminko čelem k sobě na břiše či na zádech a nově na břiše čelem od sebe. Nosítko lze přizpůsobit potřebám dítěte, jak roste. Lze v něm nosit již novorozenná miminka bez nutnosti používání novorozenecké vložky.  Šířka sedáku se upravuje pomocí patentek na vnitřní straně bederního pásu. Výšku zádové opěrky upravujete pomocí polstrovaného polštářku a přiděláním na patentky. Nosítko nemá odepínatelné ramenní popruhy, nelze tedy křížit za zády. Nosítko má kapucku úplně odepínací, takže u malých miminek můžete úplně odpenout, nebo využít jen jako stínítko či oporu hlavičky, u starších pak využijete při spinkání při nošení na zádech. Nosítko je velicé jemné a vzdušné.

Tula Toddler

Jednoduché nosítko vhodné pro batolata od 11 do 27 kg. Minimální výška dítěte by měla být 81 cm. Odroste-li Vaše dítko standardním nosítkům, ale chcete nosit dále, můžete využít Tulu Toddler i pro předškoláky. Na poponášení při náročných výletech se určitě bude hodit :-).

 

Sleepy_Dust_Half_Buckle_Baby_Carrier2_1024x1024@2xTula Half Buckle

Nosítko Tula Half Buckle spojuje klady nosítka a šátku v jedno. Jedná se o rostoucí nosítko, které je vhodné od 3,2 kg do 20 kg.  Nosítko lze přizpůsobit potřebám dítěte, jak roste. Lze v něm nosit již novorozenná miminka bez nutnosti používání novorozenecké vložky. Šířka sedáku se upravuje pomocí patentek na vnitřní straně bederního pásu. Výšku zádové opěrky upravujete pomocí polstrovaného polštářku a přiděláním na patentky. Tula Half Buckle je inspirován nosítky ve stylu Mei Tai, oblíbených právě pro svoji přizpůsobivost. Vázání Mei Tai nosítek je ve srovnání s šátky velmi snadné a rychlé, nicméně si zachovávají dokonalé obejmutí dětí stejně jako u klasického šátku při využití panelu (zádové opěrky) ergonomických nosítek. Polstrované ramenní popruhy přecházejí plynule v šátkové a dokážou dát dokonalou podporu vám i dítku. Velkou výhodou nosítka Tula Half Buckle je univerzální použití pro všechny druhy postav nosících – od štíhlých, drobných maminek až po statné tatínky. Nosítko má kapucku úplně odepínací, takže u malých miminek můžete úplně odpenout, nebo využít jen jako stínítko či oporu hlavičky, u starších pak využijete při spinkání při nošení na zádech. Nosítko je velicé jemné a vzdušné.

Firma Tula původně vznikla jako malá rodinná firma v Polsku, kde se dříve nosítka i šila v malé továrně. Postupně firma rostla, až byla koupena koncernem Ergobaby. Dnes jsou nosítka šita po celém světě.

 

KiBi

DSC_0094_2101
KiBi nosítko

Kibi EVO je ergonomické nosítko, které roste s Vaším dítětem. Nosítko je určeno dětem od 4-6 měsíců (sedí lépe spíše starším dětem od 6 měsíců, nejlépe, pokud jsou zvyklá na nošení a "umí" si do nosítka sednout) do 20kg. Umožňuje nošení na břiše, na zádech a na boku. Výška zádové opěrky je plynule nastavitelná, dále lze měnit šířku sedáku dle aktuálních potřeb a velikostí dítěte. Má všechny prvky klasických ergonomických nosítek pro těžké děti - bytelný bederní pás, pohodlně polstrované ramenní popruhy, látkovou zádovou opěrku ze 100% bavlny a přídavnou opěrku hlavičky pro klidný spánek větších dětí. U nosítka je nutné dávat pozor na správné usazení dítěte, aby nedocházelo k ohýbání bederního pásu.

Nosítko KiBi EVO je velice univerzální, mnoho způsobů dotahování, možnost překřížit ramenní popruhy na zádech. Nosítko je vhodné pro úplně štíhlé maminky až po robustnější vyšší tatínky. Bederní pás se zapíná na uzamykatelnou bezpečnostní přesku.

Nosítko je vyrobeno v ČR, s důrazem na výběr českým materiálů a komponent. Design a konsturkce byly navrženy v ČR, plátno, popruhy, spony cvočky jsou také z ČR a šily zlaté české ručičky :-). Barevné plátno u kolekce Design je amerického tisku. Na nosítku z Kibi Kolekce Šátkovina je použita šátkovina české značky Lenire. Zádová opěrka a opěrka hlavičky je ušita ze 2 vrstev šátkoviny, takže nosítko může využít jejích speciálních vlastností - příčné pružnosti a prodyšnosti. 

MONILUMonilu019

MoniLu UNI nosítko

Nosítko MoniLu UNI je šátkové nosítko se sponami, vhodné pro děti od 2 měsíců do váhy 20 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit, tak lze nosit i malinká miminka bez novorozenecké vložky. 

Nosítko MoniLu je ergonomické nosítko české výroby ručně šité ze šátků určených pro nošení dětí. Tím, že je MoniLu UNI šátkové nosítko, má příčnou pružnost šátkového materiálu, která zajistí obepnutí a přizpůsobení tělu dítěte a dovolí zakulacení zad. Jedná se o vysoce kvalitní, jemnou, ale vysoce nosnou, speciálně tkanou látku. 

Nosítko MoniLu UNI kombinuje pohodlnost šátků na nošení dětí s nejkvalitnějšími použitými materiály nosítka. Je také vhodnou alternativou pro všechny příznivce šátků, kteří se rozhodli pro přezkové nosítko.

.

img_1196STORCHENWIEGE

Storchenwiege nosítko

Nosítko Storchenwiege je vhodné pro děti od narození (3kg) do váhy 15 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit, tak lze nosit i novorozené děti bez novorozenecké vložky.

Nosítko Storchenwiege bylo vytvořeno zejména s ohledem na nošení nejmenších dětí – tedy novorozenců. Nosítko nemá klasické polstrované ramenní popruhy ani bytelný bederní pás, proto u větších batolat nebude nošení pro nosiče tak pohodlé a doporučujeme spíše na krátké poponášení.

Pokud tedy chcete nosítko, které bude nejlépe sedět novorozeňátku, nechcete šátek, tak toto bude nejlepší volba. Časem pak můžet přejít na nosítko pro větší děti.

Nosítko bylo navrženo a vyrobeno v Německu. 

JOŽÁNEK

44304570_2051066301639964_5122976311370842112_oJožánek roustocí nosítko

 
Nosítko Jožánek je vhodné pro děti od 4 měsíců do váhy 20 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit. Nosítko Jožánek je ergonomické nosítko ryze české výroby ručně šité ze šátkoviny, tedy látky, ze které se šijí šátky na nošení dětí. Tím, že je nosítko Jožánek ušito ze šátkoviny, má příčnou pružnost šátkového materiálu, která zajistí obepnutí a přizpůsobení tělu dítěte a dovolí zakulacení zad. Jedná se o vysoce kvalitní, jemnou, ale vysoce nosnou, speciálně tkanou látku. Nosítko Jožánek má unikátní způsob regulace šíře nosítka mezi nožičkama tak, aby toto nosítko vyhovovalo pro miminka i větší děti. Klíčová je možnost pevného zafixování této šíře, a to proti pohybu v obou směrech. Ergonimické nosítko Jožánek umožňuje jakoukoli pevně fixovanou polohu od 31 do 47cm, což je vyhovující pro děti cca od 4 měsíců do cca 3 let (záleží na velikosti dítěte). Pohodlí nosítka pro nošence je dále zajištěna výztužemi pod nožičkami a měkkým překrytím švu za krkem děťátka. Zádovou opěrku je možné snížit  (zmenšit výšku) tak, aby podpírala menším dětem celá záda.

 

 

BECO

soleil-dragonfly-lifestyle-1-beco-baby-carrier
Beco Carrier

Nosítko Beco Carrier je určeno pro děti od narození (od 3 kgdo váhy 20 kg, novorozené děti a kojence do 3-4 měsíce lze nosit pomocí novorozenecké vložky, která je součástí nosítka a umožňuje bezpečné a zdravé nošení novorozenců. Od 3-4 měsíců můžete nosit miminko již samostatně (závisí na velikosti miminka), případně upravit velikost polštářku (novorozenecké vložky). Nosítko je vyrobeno  z prémiové  žakárové látky, která vytváří krásný a měkký pocit.


Beco Soleil

Nosítko Soleil je určeno pro děti od 6kg do váhy 20 kg, novorozené děti a kojence do 3-4 měsíce lze nosit pomocí novorozenecké vložky, kterou lze dokoupit zvlášť a umožňuje bezpečné a zdravé nošení novorozenců. Od 3 měsíců můžete nosit miminko již samostatně.

Beco Gemini

Nosítko Gemini je ergonomické nosítko, které je vhodné pro děti od narození (3,5kg) do váhy 16 kg. Má nastavitelnou šířku sedáku, takže lze nosit i novorozené děti bez novorozenecké vložky. U větších dětí lze prodloužit délku sedáku. S nosítkem je možné nošení na břiše, na zádech a na boku. Ramenní popruhy lze za zády překřížit.

Beco Toddler

Nosítko pro větší děti. Nosítko je pro děti od cca 9kg do váhy 27 kg. Nosítko je speciláně šito pro batolata a předškoláky. S nosítkem je možné nošení na břiše a na zádech či na boku.

Nosítka Beco jsou navržena a vyrobena v USA a splňují požadavky na ergonomické nošení v korektní M poloze, která je příznivá pro vývoj kyčlí a páteře. Na nosítkách jsou použity málé tříbodové spony (v dosahu dítěte, u ramenních popruhů), bederní pás je standardně s bezpečnostní gumičkou.

 

LILIPUTI

v_life_force_3306Liliputi nosítko


Ergonomické nosítko Liliputi je vhodné pro děti od 6 kg (cca od 4 měsíců) do váhy 20 kg (v nové verzi odepínatelné rožširovací klíny v oblasti kolínek pro starší děti). Nově má odepínatelno novorozeneckou vložku, takže lze použít od 3,5 kg.

Umožňuje nošení na zádech, na břiše a na boku. Nosítko je ekonomické a velmi jednoduché, ocení ho rodiče, kteří se nechtějí s nosítkem moc nastavovat a kteří hledají levnou variantu. Navrženo a vyrobeno v EU.

 

 

CABOO

1111_905_v

Caboo Cotton Blend, Organic, NCT

Nosítko Caboo je vhodné pro děti od narození do váhy 15 kg (doporučujeme spíše do 10kg). Je vhodné pro nošení i nejmenších miminek a nedonošených miminek.

Umožňuje nošení pouze na břiše - ve vertikální poloze nebo v kolíbce.

Není to klasické měkké látkové nosítko, je to něco mezi šátkem a nosítkem s přezkami. Nosítko je celolátkové, nabízí alternativu pro ty, co by rádi nosili v šátku, ale odrazuje je složité vázání. Nosítko je předpřipraveno (uvázáno na pevno do dvojitého kříže), velikost se upravuje kroužky na bocích. Přes miminko pak ještě převážete další podpůrnou látku - vázací pruh.

Ze 100% biobavlny. Navrženo ve Velké Británii, vyrobeno v Číně.

Caboo DXgo

Nosítko Caboo DXgo je vhodné pro děti od 6,5kg do váhy 30 kg (od cca 8-36 měsíců). Je vhodné pro nošení na bříše i na zádech. Caboo DXgo je lehké, přenosné a kompaktní nosítko pro každodenní použití ve městě, na pláži a při pobytu v přírodě. nosítko je opravdu jednoduché a složené je velice malé. Doporučujeme spíše jako druhé nosítko do kočárku či do kufru auta na příležitosné rychlé vytahnutí v případě potřeby. Vyrobeno částečně ze síťoviny.

© Brouczech.cz, Nosítko.cz