Vitapura Sada keramických nožů + škrabka

 
Dostupnost SKLADEM
439 Kč
   
Značka Vitapura
Kategorie Keramické nože
Záruka 24
 

Sada v dárkovém balení obsahuje jeden malý keramický nůž 7,5 cm (černá rukojeť, bílá čepel), jeden keramický nůž 15 cm (černá rukojeť, bílá čepel) a jednu keramickou škrabku (černá rukojeť, bílá čepel). Je vyroben z extrémně tvrdého oxidu zirkonia.

Keramické nože jsou vyrobeny z extrémně tvrdého oxidu zirkonia a rychle si našly cestu i do vybavení českých kuchyní. Kdo je jednou vyzkoušel, rád se k nim vrací a nechce měnit za jinou kvalitu.

Keramika neabsorbuje chuť ani zápach krájených potravin. Potraviny krájením nezískají kovovou pachuť, jak se často stává při použití ocelových nožů, které zanechávají v potravinách kovové mikročástice. Keramické nože uchovají jídlu jeho čerstvou chuť a ovoce a zelenina po krájení nezhnědne a neztratí hodnotné vitamíny. 

Údržba keramických nožů je velmi snadná, stačí umýt pod tekoucí vodou (myčka se nedoporučuje, aby nepraskly při prudkém styku s jiným nádobím). Používají se ke krájení zeleniny, ovoce (krájí i velmi měkké ovoce, rajčata apod.) a maso bez kostí (vše v nezmrzlém stavu!). Nesmí se používat k jiným účelům, jako např. k otevírání sklenic, konzerv, jako šroubováky...), protože jsou křehké a zlomily by se. 

Při běžném domácím provozu vydrží ostré až 3 roky.