Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 4
 

Jožánek nosítko VÁZACÍ RAMENNÍ POPRUHY - MALINOVÉ DIAMANTY + 1 pár návlečků na nožičky

 

Nosítko Jožánek s vázacími ramenními popruhy je vhodné pro novorozence až do maximální váhy 15 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit. Nosítko Jožánek je ergonomické nosítko ryze české výroby ručně šité ze šátkoviny.

Dostupnost Skladem do 1-2 pracovních dnů
2 790 Kč
   
Značka Jožánek
Kategorie JOŽÁNEK nosítka
Záruka 2 roky
 

Jozanek_new České ergonomické rostoucí nosítko Jožánek - VÁZACÍ RAMENNÍ POPRUHY - MALINOVÉ DIAMANTY

Nosítko je určeno:

 • nosítko je vhodné pro novoroznece do maximální testované nosnosti 15 kg
 • šířka i délka zádové opěrky lze upravit přesně potřebám a velikosti dítěte

Vlastnosti nosítka:

 • možnost nošení na břiše, na zádech a na boku. Díky vázacích ramenním popruhům je ideální pro nošení při střídání více osobami. Upravíte si jen bederní pás a poté navážete přesně na míru sobě a svému dítěti.
 • upravitelná šířka i délka zádové opěrky, umožňuje nosit i malá miminka
 • ergonomické nošení v korektní M poloze, která je příznivá pro vývoj kyčlí a páteře
 • součástí nosítka je opora hlavy pro fixaci hlavičky spícího dítěte
 • šátkové nosítko – příčná pružnost šátkového materiálu zajistí obepnutí a přizpůsobení tělu dítěte a dovolí zakulacení zad. Jedná se o vysoce kvalitní, jemnou, ale vysoce nosnou, speciálně tkanou látku.

Další informace k produktu:

 • ramenní popruhy - ramenní popruhy jsou vázací. V oblasti ramen jsou popruhy vyztužené, níže hodně rozšířené, aby bylo možné jimi převázat dítě i ze stran, jako v šátku na nošení dětí. Nosítka tohoto typu jsou ta nejlépe hodnocená pro novorozence, a to právě díky širokým popruhům, kterými perfektně zafixujete polohu miminka i proti hroucení do stran. U větších dětí jimi zase "doženete" šíři látky mezi nožičkama a zároveň máte dítě ve vícevrstvém, tedy nosnějším úvazu.
 • zádová opěrka - pomocí tkanic ze šátkoviny lze upravovat šířku i výšku zádové opěrky a přizpůsobit jí tak potřebám rostoucího dítěte. 
 • opora hlavy - slouží pro jištění hlavy spícího dítěte, nebo jako ochrana před sluncem či větrem slouží kapucka. Kapucku můžete pevně zachytit za spony umístěné na ramenních popruzích. Tyto spony jsou posuvné.
 • bederní pásNosítko má klasický vyztužený bederní pás na přezku, ale ramenní popruhy jsou vázací. Bederní pás se zapínám pomocí tříbodové bezpečnostní spony (není možné rozepnout jen 2 prsty).
 • manipulace - před prvním použití si nastavíte potřebnou šířku a výšku středového panelu (zádové opěrky). Bederní pás si zapnete pomocí přezky. Miminko si dáte na hrudník čelem k sobě s roztaženýma nožičkama. Přetáhněte přes miminko středový panel, překřížíte ramenní popruhy za zády a přes miminko, řádně dotáhnete a zavážete. Větším dětem lze také při nošení vepředu i na zádech zajistit při spaní hlavičku pomocí kapucky k tomu určené. Nosítko je možné velice jednoduše a rychle nastavit. Podrobný popis všech nastavení je k dispozici v návodu, který dostanete spolu s nosítkem. Díky vázacích ramenním popruhům je ideální pro nošení při střídání více osobami. Upravíte si jen bederní pás a poté navážete přesně na míru sobě a svému dítěti.
 • alternativa - nosítko je vyrobeno z látky, která se používá i k výrobě šátků na nošení dětí, ta se dětem krásně přizpůsobí. Nosítko Jožánek kombinuje pohodlnost šátků na nošení dětí s nejkvalitnějšími použitými materiály nosítka. Je také vhodnou alternativou pro všechny příznivce šátků, kteří se rozhodli pro přezkové nosítko.

Materiál:

 • materiál (látka šátku): je ušité ze 100% bavlněné "šátkoviny", tedy látky, která se tká stejným způsobem, jako látky, ze kterých se šijí šátky na nošení dětí. Tato tkanina je velice pevná, s obrovskou nosností, ale přitom díky způsobu tkaní (typu vazby) lehce pružná v příčném směru. Tyto vlastnosti zajišťují pevnou oporu i těžkého dítěte, ale zároveň přizpůsobení jeho křivkám. Nosítko je tedy bezpečné, má dlouhou životnost a pro dítě je přitom velice pohodlné. Tuto tkaninu si nechává Jožánek vyrábět na zakázku v české tkalcovně. Potom jsou v úpravně tepelně fixovány barvy a látka je vždy otestována na stálobarevnost v potu, ve vodě a v otěru dle evropských norem a je na ní vydán certifikát Oeko-Tex Standard 100, tř. 1. Dále je tkanina testována na působení slin a potu dle české vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 84/2001 Sb..

  Nosítko je testováno ve státní zkušebně. Splňuje bezpečnostní požadavky evropské normy EN 13209-2 na měkké nosiče dětí. Nad rámec normy bylo nosítko otestováno na váhu 15kg.

Technické informace:

 • dodáváno s českým návodem,
 • nosítko je plně atestované dle evropské normy EN 13209-2. (maximální nosnost 15 kg)
 • údržba: praní při teplotě 30°C - šetrný program (doporučujeme prát v ruce), šetrný prací prášek (tekutý), nebělit, nesušit v sušičce, před praním zapnout všechny spony,
 • šátková látka v nosítku může být náchylná na vytahování nitek a jejich přetržení, stejně jako šátek nosící, dávejte prosím pozor na šperky, zipy a podobně. Na poškození šátku vlivem nošení se záruka nevztahuje.
 • navrženo a vyrobeno v České republice
 
Nosnost do 15 kg
Věk dítěte Od narození bez nutnosti novorozenecké vložky