Týden plen 2017

 

Brouczech.cz podporuje Týden opravdových plen 2017!!!

 

Týden opravdových plen 2017 (TOP) na Brouczech.cz

U příležitosti Týdne opravdových plen, který probíhá od 24.4. do 30.4.2017, Vám nabízíme slevu až 15% na vybraný plenkový sortiment firem Bamboolik  Ella´s house, Haipa-DaipaPop in, GroVia, Kanga Care a další ještě přibudou :-) . Sleva je u výrobků vyznačena. Pokud je uvedena např. sleva 10% na výrobek, napočítá se automaticky po vložení do košíků (ve variantách produktu v závorce je uvedena původní cena před slevou). Upozorňujeme, že z důvodu vysokého zájmu o produkty v týdnu opravdových plen bude dodací doba delší, závisí na výrobních možnostech výrobců či skladových zasobách výhradních dovozců. O bližším termínu budete následně informováni. Děkujeme za pochopení.

 

 

V tomto týdnu, stejně jako po celý rok :-), jsme tu pro Vás!!! Připraveni odpovídat na Vaše dotazy, poradit s výběrem či připravit pro Vás prezentaci látkových plen, šátků či nosítek. Máte-li zájem o ukázku látkových plen, včetně instruktáže a rad, neváhejte nás kontaktovat, nabízíme individuální poradenství!!!

 

 

Česká republika slaví Týden opravdových plen po vzoru Velké
 Británie, kde organizace Women´s Environmental Network
 (WEN) koordinuje Real nappy week (TOP) již od roku 1996.

Po roce 1989 našly nadnárodní obchodní společnosti v České republice pole neorané, reklama nás zasáhla nepřipravené, žíznili jsme po všem novém, moderním a dosud nedostupném. Tak se podařilo něco neuvěřitelného. Během několika málo let začala jednorázové pleny navzdory jejich ekonomické náročnosti používat naprostá většina českých rodičů a z látkových plen se stala jedním rázem záležitost historie a nejslabších sociálních skupin.

Přesto se našli rodiče, kteří tuto alternativu vždy zvažovali a jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, že na západě se látkové pleny používají a že se nejedná o "historické" hadříky, ale o široké spektrum moderních, praktických a estetických hygienických pomůcek.

Cílem akce je šíření osvěty o šetrnosti pratelných plen, a to 
nejen k životnímu prostředí, ale i zdraví dítěte. Podpořit
 návrat rodičů k používání pratelných plen, a to na základě podložených informací či zkušeností ostatních rodičů. 
Informovat veřejnost o tom, že i na českém trhu existuje 
rozmanitá nabídka klasických i moderních systémů 
opravdových plen; že jejich používání není zastaralou
 praktikou, ale naopak: je "in" po celém světě.

O látkových plenách stále existuje spousta mýtů a pro 
mnohé jsou již minulostí. Rádi bychom ukázali možnosti 
volby při výběru, nezávisle vyzdvihli výhody i nevýhody 
jednotlivých typů plen, doprovázeli a vedli oslovené 
k přemýšlení a pohledu na pleny z jiné strany než jsme zvyklí 
slýchat v komerčních mediálních šotech výrobců.